לידור כימיקלים בע"מ
דואגים לבריאות בעלי החיים

קילטיקס עמיד למים

קילטיקס עמיד למים

קילטיקס עמיד למים
הידעת?
קילטיקס עמיד למים!
חברת באייר מוסרת כי קולר קילטיקס לא מאבד את פעילותו לאחר חשיפה למים. המים משפיעים באופן זמני על פיזור החומר הפעיל מהקולר אך הוא שב לפעול כרגיל לאחר מספר ימים.

אופן פעולת הקולר:
בתוך הקולר מצויים שני חומרים פעילים. חומרים אלה נודדים ממרכז עובי הקולר לכיוון שטח הפנים החיצוני שלו. משטח הפנים של הקולר מתפזרים החומרים הפעילים על פרוות הכלב.
 
מה קורה כשהקולר נרטב?
במקרה שהקולר נרטב, החומרים הפעילים שהצטברו על גבי שטח הפנים החיצוני שלו נשטפים ממנו. החומרים הפעילים, שמצויים בתוך עובי הקולר, ממשיכים לנדוד ממרכז הקולר אל שטח הפנים שלו, כעבור מספר ימים כמות מספקת של חומר פעיל מצטברת על שטח הפנים, משם הוא נודד ומתפזר שוב על גבי פרוות הכלב. בד"כ הרטבת הקולר משמעותה שהכלב נרטב, כך שגם החומר הפעיל שעל גופו נשטף ולכן לוקח מספר ימים עד שהכמות של החומר הפעיל שמצטברת על שטחו החיצוני של הקולר נודדת משם ומכסה את כל גופו של הכלב.
 
אז למה כתוב בתווית...?
בתווית מצוין: "יש להסיר את הקולר כאשר רוחצים את הכלב או לפני שהכלב שוחה במים.
יש להחזיר את הקולר לאחר התייבשות פרוות הכלב. אי מילוי הוראות אלו יפגע ביעילותו
ובמשך פעילותו של הקולר". הוראה זו בתווית משמעותה שהמלצת היצרן היא לא להרטיב את הקולר, שכן הדבר פוגע בפעולתו הרציפה. יש להסיר את הקולר מהכלב כאשר ידוע מראש שהוא עומד להחשף למים, (לפני מקלחת, רחצה בים/ בבריכה וכו'), אולם, אם קרה שהקולר נרטב במקרה, (גשם, ממטרות, הלברדור קפץ למזרקה... וכד'), הוא יחזור לפעילות כעבור מספר ימים.
חברת באייר הינה חברה אחראית ורצינית והיא מקפידה לספק את מלא המידע הנדרש כדי להשתמש במוצרים, כך שתתקבל היעילות המרבית.
קילטיקס, כמו שאר המוצרים של חברת באייר הוא מוצר איכותי, שנותן את ההגנה המובטחת על פי התווית שלו.
 
בברכה,
ד"ר דפנה אברהם
המחלקה הוטרינרית.
 
הפעל עצור
  • עדכונים
עבור לתוכן העמוד